Quotes

From Rangjung Yeshe Wiki Texts
Jump to navigation Jump to search
Line 52: Line 52:
| <big>ཏ་</big>
| <big>ཏ་</big>
|| * {{CyzQuoteTitle|[[བརྟག་གཉིས།]]            {{AskQuotesNumber|བརྟག་གཉིས།}}}}  
|| * {{CyzQuoteTitle|[[བརྟག་གཉིས།]]            {{AskQuotesNumber|བརྟག་གཉིས།}}}}  
|| * {{CyzQuoteTitle|[[ཏིང་ངེ་འཛིན་ཚོགས་དམ་པའི་ལེའུ།]]  {{AskQuotesNumber|ཏིང་ངེ་འཛིན་ཚོགས་དམ་པའི་ལེའུ།}}}}                
|| * {{CyzQuoteTitle|[[ཏིང་ངེ་འཛིན་ཚོགས་དམ་པའི་ལེའུ།]]  {{AskQuotesNumber|ཏིང་ངེ་འཛིན་ཚོགས་དམ་པའི་ལེའུ།}}}}
|| * {{CyzQuoteTitle|[[ཏི་ལོ་པ།]]            {{AskQuotesNumber|ཏི་ལོ་པ།}}}}               
|-
|-
| <big>ཐ་</big>
| <big>ཐ་</big>
Line 69: Line 70:
|
|
|| * {{CyzQuoteTitle|[[རྡོ་རྗེ་གུར།]]                {{AskQuotesNumber|རྡོ་རྗེ་གུར།}}}}  
|| * {{CyzQuoteTitle|[[རྡོ་རྗེ་གུར།]]                {{AskQuotesNumber|རྡོ་རྗེ་གུར།}}}}  
|| * {{CyzQuoteTitle|[[རྡོ་རྗེ་སེམས་དཔའ་སྙིང་གི་མེ་ལོང་།]]        {{AskQuotesNumber|རྡོ་རྗེ་སེམས་དཔའ་སྙིང་གི་མེ་ལོང་།}}}}                          
|| * {{CyzQuoteTitle|[[རྡོ་རྗེ་སེམས་དཔའ་སྙིང་གི་མེ་ལོང་།]]        {{AskQuotesNumber|རྡོ་རྗེ་སེམས་དཔའ་སྙིང་གི་མེ་ལོང་།}}}}  
|| * {{CyzQuoteTitle|[[རྡོ་རྗེ་སེམས་དཔའ་སྙིང་གི་མེ་ལོང་།]]  {{AskQuotesNumber|རྡོ་རྗེ་སེམས་དཔའ་སྙིང་གི་མེ་ལོང་།}}}}                     
|-
|-
| <big>ན་</big>
| <big>ན་</big>
Line 100: Line 102:
|| * {{CyzQuoteTitle|[[མུ་ཏིག་ཕྲེང་བ།]]    {{AskQuotesNumber|མུ་ཏིག་ཕྲེང་བ།}}}}
|| * {{CyzQuoteTitle|[[མུ་ཏིག་ཕྲེང་བ།]]    {{AskQuotesNumber|མུ་ཏིག་ཕྲེང་བ།}}}}
|| * {{CyzQuoteTitle|[[རྨད་བྱུང་རྒྱལ་པོ།]]  {{AskQuotesNumber|རྨད་བྱུང་རྒྱལ་པོ།}}}}                     
|| * {{CyzQuoteTitle|[[རྨད་བྱུང་རྒྱལ་པོ།]]  {{AskQuotesNumber|རྨད་བྱུང་རྒྱལ་པོ།}}}}                     
|-
| <big>ར་</big>
|| * {{CyzQuoteTitle|[[རིག་པ་རང་ཤར་གྱི་རྒྱུད།]]  {{AskQuotesNumber|རིག་པ་རང་ཤར་གྱི་རྒྱུད།}}}}   
|| * {{CyzQuoteTitle|[[རིག་པ་རང་གྲོལ།]]    {{AskQuotesNumber|རིག་པ་རང་གྲོལ།}}}} 
|| * {{CyzQuoteTitle|[[རིན་ཆེན་ཕྲེང་བ།]]    {{AskQuotesNumber|རིན་ཆེན་ཕྲེང་བ།}}}}
|-
|
|| * {{CyzQuoteTitle|[[རིན་པོ་ཆེ་སྤུངས།]] {{AskQuotesNumber|རིན་པོ་ཆེ་སྤུངས།}}}}         
|-
| <big>ས་</big>
|| * {{CyzQuoteTitle|[[སེང་གེ་རྩལ་རྫོགས།]]                {{AskQuotesNumber|སེང་གེ་རྩལ་རྫོགས།}}}}   
|| * {{CyzQuoteTitle|[[སངས་རྒྱས་ཐམས་ཅད་ཀྱི་དགོངས་པ་འདུས་པའི་མདོ།]]  {{AskQuotesNumber|སངས་རྒྱས་ཐམས་ཅད་ཀྱི་དགོངས་པ་འདུས་པའི་མདོ།}}}}
|| * {{CyzQuoteTitle|[[གསང་འདུས།]]              {{AskQuotesNumber|གསང་འདུས།}}}}         
|-
|
|| * {{CyzQuoteTitle|[[གསང་བ་སྤྱོད་པ་ས་བོན་གྱི་རྒྱུད།]]  {{AskQuotesNumber|གསང་བ་སྤྱོད་པ་ས་བོན་གྱི་རྒྱུད།}}}} 
|-
|-
|   
|   
|| * {{CyzQuoteTitle|[[གསང་བ་སྤྱོད་པ་ས་བོན་གྱི་རྒྱུད།]]  {{AskQuotesNumber|གསང་བ་སྤྱོད་པ་ས་བོན་གྱི་རྒྱུད།}}}} 
|| * {{CyzQuoteTitle|[[ཨ་ཏི་བཀོད་པ་ཆེན་པོ།]]      {{AskQuotesNumber|ཨ་ཏི་བཀོད་པ་ཆེན་པོ།}}}}   
|| * {{CyzQuoteTitle|[[ཨ་ཏི་བཀོད་པ་ཆེན་པོ།]]      {{AskQuotesNumber|ཨ་ཏི་བཀོད་པ་ཆེན་པོ།}}}}   
|| * {{CyzQuoteTitle|[[ཡི་གེ་མེད་པ།]]          {{AskQuotesNumber|ཡི་གེ་མེད་པ།}}}}   
|| * {{CyzQuoteTitle|[[ཡི་གེ་མེད་པ།]]          {{AskQuotesNumber|ཡི་གེ་མེད་པ།}}}}   
|| * {{CyzQuoteTitle|[[ཚད་མ་རྣམ་འགྲེལ།]]  {{AskQuotesNumber|ཚད་མ་རྣམ་འགྲེལ།}}}}             
|-
|-
|   
|   
|| * {{CyzQuoteTitle|[[ཚད་མ་རྣམ་འགྲེལ།]]  {{AskQuotesNumber|ཚད་མ་རྣམ་འགྲེལ།}}}}             
|| * {{CyzQuoteTitle|[[རྩ་བ་ཤེས་རབ།]]   {{AskQuotesNumber|རྩ་བ་ཤེས་རབ།}}}}                 
|-
|
|| * {{CyzQuoteTitle|[[རྩ་བ་ཤེས་རབ།]]                 {{AskQuotesNumber|རྩ་བ་ཤེས་རབ།}}}}                 
|| * {{CyzQuoteTitle|[[སེང་གེ་རྩལ་རྫོགས།]]                {{AskQuotesNumber|སེང་གེ་རྩལ་རྫོགས།}}}}   
|| * {{CyzQuoteTitle|[[སངས་རྒྱས་ཐམས་ཅད་ཀྱི་དགོངས་པ་འདུས་པའི་མདོ།]]  {{AskQuotesNumber|སངས་རྒྱས་ཐམས་ཅད་ཀྱི་དགོངས་པ་འདུས་པའི་མདོ།}}}}
|-
|
|| * {{CyzQuoteTitle|[[ཡུམ་ཆེན་མོ།]]    {{AskQuotesNumber|ཡུམ་ཆེན་མོ།}}}}
|| * {{CyzQuoteTitle|[[ཡུམ་ཆེན་མོ།]]    {{AskQuotesNumber|ཡུམ་ཆེན་མོ།}}}}
|| * {{CyzQuoteTitle|[[རྫོགས་པ་སྤྱི་ཆིངས།]]    {{AskQuotesNumber|རྫོགས་པ་སྤྱི་ཆིངས།}}}}
|| * {{CyzQuoteTitle|[[རྫོགས་པ་སྤྱི་ཆིངས།]]    {{AskQuotesNumber|རྫོགས་པ་སྤྱི་ཆིངས།}}}}
|| * {{CyzQuoteTitle|[[གསང་འདུས།]]              {{AskQuotesNumber|གསང་འདུས།}}}}         
|-
|
|| * {{CyzQuoteTitle|[[རྡོ་རྗེ་སེམས་དཔའ་སྙིང་གི་མེ་ལོང་།]]  {{AskQuotesNumber|རྡོ་རྗེ་སེམས་དཔའ་སྙིང་གི་མེ་ལོང་།}}}}
|| * {{CyzQuoteTitle|[[ཏི་ལོ་པ།]]            {{AskQuotesNumber|ཏི་ལོ་པ།}}}}
|-  
|-  
|  
|  
|| * {{CyzQuoteTitle|[[རྩལ་ཆེན་ཡོན་ཏན་རྫོགས་པའི་ལུང།]]  {{AskQuotesNumber|རྩལ་ཆེན་ཡོན་ཏན་རྫོགས་པའི་ལུང།}}}}
|| * {{CyzQuoteTitle|[[རྩལ་ཆེན་ཡོན་ཏན་རྫོགས་པའི་ལུང།]]  {{AskQuotesNumber|རྩལ་ཆེན་ཡོན་ཏན་རྫོགས་པའི་ལུང།}}}}
|| * {{CyzQuoteTitle|[[ཚིག་གསལ།]]  {{AskQuotesNumber|ཚིག་གསལ།}}}}
|| * {{CyzQuoteTitle|[[ཚིག་གསལ།]]  {{AskQuotesNumber|ཚིག་གསལ།}}}}
|| * {{CyzQuoteTitle|[[རིན་པོ་ཆེ་སྤུངས།]] {{AskQuotesNumber|རིན་པོ་ཆེ་སྤུངས།}}}}         
|-
|| * {{CyzQuoteTitle|[[རིག་པ་རང་ཤར་གྱི་རྒྱུད།]]  {{AskQuotesNumber|རིག་པ་རང་ཤར་གྱི་རྒྱུད།}}}}   
|| * {{CyzQuoteTitle|[[རིག་པ་རང་གྲོལ།]]    {{AskQuotesNumber|རིག་པ་རང་གྲོལ།}}}} 
|| * {{CyzQuoteTitle|[[རིན་ཆེན་ཕྲེང་བ།]]    {{AskQuotesNumber|རིན་ཆེན་ཕྲེང་བ།}}}}
|}
|}



Revision as of 19:10, 12 June 2022

By Chapters

By Texts

ཀ་ * སྐྱེ་མེད་རིན་པོའི་ཆེའི་མཛོད།  1

* ཀུན་ཏུ་བཟང་པོ་ཐུགས་ཀྱི་མེ་ལོང།  5

* ཀུན་བྱེད་རྒྱལ་པོ།  123

* ཀློང་དྲུག་པ།  35

ཁ་ * ཁྱུང་ཆེན།  32

ག་ * རྒྱུད་བླ་མ།  5

* སྒྲ་ཐལ་འགྱུར་རྩ་བའི་རྒྱུད།  61

* སྒྱུ་འཕྲུལ་གསང་སྙིང།  9

ང་ * མངོན་རྟོགས་རྒྱན།  5

ཅ་
ཆ་ * ཆོས་མངོན་པའི་མཛོད།  1

ཇ་ * འཇུག་པ།  4

ཉ་ * ཉི་ཟླ་ཁ་སྦྱོར།  4

ཏ་ * བརྟག་གཉིས།  2

* ཏིང་ངེ་འཛིན་ཚོགས་དམ་པའི་ལེའུ།  1

* ཏི་ལོ་པ།  2

ཐ་
ད་ * འདས་རྗེས།  1

* སྡུད་པ་ལས།  2

* རྡོ་རྗེ་གཅོད་པ།  1

* བདེན་གཉིས།  1

* དུས་གཅིག་པ།  1

* དོ་ཧ།  2

* རྡོ་རྗེ་གུར།  1

* རྡོ་རྗེ་སེམས་དཔའ་སྙིང་གི་མེ་ལོང་།  3

* རྡོ་རྗེ་སེམས་དཔའ་སྙིང་གི་མེ་ལོང་།  3

ན་ * ནོར་བུ་ཕྲ་བཀོད།  9

* རྣལ་འབྱོར་གྱི་དབང་ཕྱུག་ཆེན་པོ་དྷེ་ཀེ་བཛྲ།  1

པ་ * དཔལ་ས་ར་ཧ།  2

* སྤྱོད་འཇུག།  1

ཕ་ * འཕགས་པ་ཏིང་ངེ་འཛིན་གྱི་རྒྱལ་པོ།  5

* ཕྱོགས་ཀྱི་གླང་པོ།  1

* ཕྱིར་མི་ལྡོག་པ་འཁོར་ལོའི་མདོ།  1

* འཕགས་པ་དཀོན་མཆོག་ཏ་ལ་ལའི་མདོ།  1

* འཕགས་པ་འདའ་ཀ་ཡེ་ཤེས།  1

* ཕལ་པོ་ཆེ།  1

* འཕགས་པ་ཡོན་ཏན་རིན་པོ་ཆེ་ཡོངས་སུ་སྡུད་པའི་མདོ།  1

* འཕགས་པ་དཀོན་མཆོག་བརྩེགས།  2

བ་ * བྱམས་པ།  1

* བྱང་ཆུབ་སེམས་འགྲེལ།  1

མ་ * མུ་ཏིག་ཕྲེང་བ།  34

* རྨད་བྱུང་རྒྱལ་པོ།  1


ར་ * རིག་པ་རང་ཤར་གྱི་རྒྱུད།  52

* རིག་པ་རང་གྲོལ།  10

* རིན་ཆེན་ཕྲེང་བ།  1

* རིན་པོ་ཆེ་སྤུངས།  16


ས་ * སེང་གེ་རྩལ་རྫོགས།  57

* སངས་རྒྱས་ཐམས་ཅད་ཀྱི་དགོངས་པ་འདུས་པའི་མདོ།  2

* གསང་འདུས།  1

* གསང་བ་སྤྱོད་པ་ས་བོན་གྱི་རྒྱུད།  3


* ཨ་ཏི་བཀོད་པ་ཆེན་པོ།  2

* ཡི་གེ་མེད་པ།  15

* ཚད་མ་རྣམ་འགྲེལ།  2

* རྩ་བ་ཤེས་རབ།  6

* ཡུམ་ཆེན་མོ།  3

* རྫོགས་པ་སྤྱི་ཆིངས།  1

* རྩལ་ཆེན་ཡོན་ཏན་རྫོགས་པའི་ལུང།  1

* ཚིག་གསལ།  1

By Semantic

Page names Tibetan texts quoted from Count
Lung gi gter mdzod/Introduction/ Occurence:     གསང་བ་སྤྱོད་པ་ས་བོན་གྱི་རྒྱུད།, རིག་པ་རང་ཤར་གྱི་རྒྱུད།, ཚད་མ་རྣམ་འགྲེལ།, རྒྱུད་བླ་མ།, ཀུན་ཏུ་བཟང་པོ་ཐུགས་ཀྱི་མེ་ལོང།, ཨ་ཏི་བཀོད་པ་ཆེན་པོ།
Sorted:           ཀུན་ཏུ་བཟང་པོ་ཐུགས་ཀྱི་མེ་ལོང།, གསང་བ་སྤྱོད་པ་ས་བོན་གྱི་རྒྱུད།, ཚད་མ་རྣམ་འགྲེལ།, རིག་པ་རང་ཤར་གྱི་རྒྱུད།, རྒྱུད་བླ་མ།, ཨ་ཏི་བཀོད་པ་ཆེན་པོ།
6
Page name Text quoted Quotes count
Lung gi gter mdzod/Introduction/
is quoting 6 texts
གསང་བ་སྤྱོད་པ་ས་བོན་གྱི་རྒྱུད།, རིག་པ་རང་ཤར་གྱི་རྒྱུད།, ཚད་མ་རྣམ་འགྲེལ།, རྒྱུད་བླ་མ།, ཀུན་ཏུ་བཟང་པོ་ཐུགས་ཀྱི་མེ་ལོང།, ཨ་ཏི་བཀོད་པ་ཆེན་པོ། 1 from གསང་བ་སྤྱོད་པ་ས་བོན་གྱི་རྒྱུད།   3 from རིག་པ་རང་ཤར་གྱི་རྒྱུད།   1 from ཚད་མ་རྣམ་འགྲེལ།   1 from རྒྱུད་བླ་མ།   1 from ཀུན་ཏུ་བཟང་པོ་ཐུགས་ཀྱི་མེ་ལོང།   2 from ཨ་ཏི་བཀོད་པ་ཆེན་པོ།